Na dlouhé zimní večery je ideální knížka, svíčky a víno. Jenže co číst, aby to byla pohoda, žádnej stres, aby to pobavilo a tak. Ťřeštíkovou zná kde kdo. Takže tady tři další tipy.

Lauren Graham: Someday, Someday, Maybe: A Novel ***

51et+okt7wl._sl500_

Která holka z generace 30+ nezná Gilmorky – Lorelai a Rory? Překvapivě je to Lorelai (Lauren Graham), která sem tam napíše nějakou knížku. V této konkrétně popisuje snažení začínající herečky v New Yorku – podřadná práce v party klubu, sofistikovaný přítel na právech na druhé straně země, sexy spolužák z kurzů herectví, proradný agent, věrná spolubydlící a reklama na prací prášek. Celkem průhledný příběh se čte lehce, a člověk si říká, jak už je po té třicítce dospělejší a vyváženejší než 25. letá hérečka. Ideální na zpříjemění cesty do práce – a v audio verzi to čte přímo Lorelai.
Tři hvězdičky z pěti.

Amy Schumer: The Girl with the Lower Back Tattoo ****51e7p3y3ktl._aa300_

Amy (relativně slavnou herečku a komičku) jsem před tím, než jsem narazila na knížku, neznala. Ale moje srdce si získala. Teď si ji, bůhví proč, vždycky představuju u písničky Don`t od Eda Sheerana. Knížka je vtipná, a jako ta předchozí, ukazuje život takový jaký je – a to i pro slavnou herečku. Místy vtipné, místy inspirativní. Rozhodně k přečtění.
Čtyři hvěždičky z pěti.

Martina Formanová: Povídky na tělo *****

povidky_na_teloJestli si myslíte, že váš život je divnej, tohle je knížka pro vás. Každý má jiný osud, a to dokonce i v ČR  Sbírka mini-povídek “ze života” se sice může zdát místy absurdní, ale pomáhá uvědomění, že každý máme jiný osud, a tak je dobře hned tak nesoudit. Martina otvírá povídkou o setkání manželky a milenky, a přes příběhy o zkrachovalém milionáři nebo učiteli, co si píše deník, se dostává až k povídce s názvem “Život je nádherný”. Příjmené a rychlé čtení na 16 rychlých čtenářských seancí před spaním.
Pět z pěti.
Holky, a co čtete vy?